Identita je srdcem značky
Maskot její tváří

Jmenuji se Matěj Halama a jsem grafický designér na volné noze, který se specializuje na love brand s využitím na klíč vytvořeného maskota.

Chtěli byste vlastního maskota s příběhem, který se stane skutečným ambasadorem vaší značky? Společně vytvoříme toho pravého, který vaší značce sedne na míru.

Kontakt
Matěj Halama
Matěj Halama maskot
Maskot na klíč

Maskot na klíč

Maskot není obyčejná grafická postavička. Jedná se o součást firemní identity a  první prezentační prvek společnosti, která zvyšuje povědomí o značce. Na rozdíl od statického loga má však přesah v tom, že maskotovi můžete navíc přiřadit osobnost a příběh, se kterým se můžete identifikovat jak vy, tak váš zákazník. Má práce je vytvořit skutečné osobnosti s charakterem, které odpovídají filozofii společnosti a které reflektují komplexní ideu podnikatelského záměru.

Styl maskota na míru

Styl maskota na míru

Všem grafickým projektům předchází detailní analýza, která se opírá o průzkum trhu, identifikace znalosti značky, potřeb vašich zákazníků, a to vše v souladu s filozofií společnosti. Na začátku naší spolupráce dostanete interaktivní dotazník, ve kterém definujeme vaše požadavky a kde si mimo jiné vyberete z několika stylů ilustrací maskota. Z těchto návrhů poté vybereme pro vás ten nejvhodnější, aby na konci procesu výroby maskota bylo možné lehce identifikovat a propojit ho se značkou.

Profesionální přístup

Profesionální přístup

Má práce spočívá v detailním studiu vaší značky, proto budu potřebovat podrobná vstupní data. Ve své práci mám rád procesní pořádek a čistotu grafiky. Pokud tedy váš požadavek bude mít, dle mého hlediska negativní dopad na značku nebo vzhled designu, budu k vám otevřený a řeknu to na rovinu. Má doporučení vycházejí ze znalosti psychologie grafiky, marketingových potřeb a mého svědomí vůči vaší značce. V případě takovéto situace vám navrhnu alternativní řešení, které vám bude vyhovovat.

Vše zvládneme online

Vše zvládneme online

Veškerou společnou komunikaci a potřebné náležitosti můžete vyřídit z pohodlí vaší kanceláře či domova online. Ušetříte tak váš drahocenný čas a peníze. Ale nebojte, uvidíme se! Vaši objednávku detailně probereme během videohovorových konzultací. Mé služby jsou komplexní od počátečního návrhu až po finální zapracování maskota do jednotlivých marketingových výstupů.

Proč maskot? Nechte mě vám to vysvětlit.

Vneste do své značky život a emoce!

Na kolik spolupráce vyjde?

Naše spolupráce bude založena na vyhotovení projektu. Tudíž budete hradit finální produkt, nikoli hodinovou práci. V ceně všech balíčků je i neomezená autorská licence na využívání maskota. Nemusíte si tedy dělat starosti s tím, kde všude může být použit. Autorská licence je vždy zahrnuta v kompletní ceně.

Matěj Halama spolupráce Standard {{ plans[0].name }} Matěj Halama spolupráce Business {{ plans[1].name }} Matěj Halama spolupráce Professional {{ plans[2].name }}
{{ plans[0].properties[key] }} {{ plans[1].properties[key] }} {{ plans[2].properties[key] }}
{{ plans[0].price }} {{ plans[1].price }} {{ plans[2].price }}
{{ plan.name }}

({{ plan.properties[key] }})

{{ plan.price }}
Postrádáte v nabídce balíčků něco konkrétního? Potřebujete vytvořit balíček na míru? Napište mi a společně nalezneme řešení. Přejít na kontaktní formulář!

Často kladené dotazy

Jak probíhá proces objednávky balíčku?

1.

Vyberete si svůj balíček a vyplníte kontaktní formulář v patičce těchto stránek, ve kterém uvedete jeho název.

2.

Do 3 dnů ode mne obdržíte e‑mail, v němž se dozvíte informace o objednávce, zároveň v příloze dostanete interaktivní dotazník s předdefinovanými otázkami.

3.

Po zodpovězení otázek odešlete vyplněný formulář zpět.

4.

Poté společně uskutečníme online videokonzultaci, kde podrobněji probereme vaši poptávku a učiníme první specifikaci konceptu.

5.

Po rozvržení grafického návrhu ode mne do 5 dnů obdržíte e‑mail obsahující popis maskota, jeho příběh a doporučovanou prezentaci.

6.

Po odsouhlasení a zpracování grafiky vám zašlu finální náčrt maskota, ke kterému se budete moci vyjádřit.

7.

Na základě objednaného balíčku dostanete zbylé finální soubory.

8.

V případě vašeho zájmu můžeme i nadále spolupracovat a prohlubovat koncept vašeho nového maskota.

FAQ objednávka

Jaká je dodací lhůta?

Každý projekt je unikátní, a proto se doba odvedené práce na jednotlivých autentických maskotech liší. Dodací lhůta je závislá na komplexnosti objednávky, konkrétnosti požadavků, rychlosti vaší zpětné vazby, počtu revizí a dalších faktorech. Zpracování konceptu zpravidla trvá 3–4 týdny. Liší se však dle náročnosti projektu a dodací lhůta se tedy může změnit v průběhu přibývajících změn.

Je zde možnost expresních objednávek s dodací lhůtou do 2 týdnů, kdy začnu na projektu pracovat s nejvyšší prioritou, ty jsou však naceněny dvojnásobnou a vyšší taxou.

FAQ lhůta

A jak je to s placením?

Pořádek dělá přátele. Veškerá naše komunikace bude probíhat online, a proto vyžaduji od svých klientů platbu zálohy předem, a to ve výši 50 % balíčku. Po závazné objednávce vám na e‑mail přijde faktura na zálohu a po jejím zaplacení i potvrzení o zaplacení zálohy. Zbylou částku doplatíte těsně před dokončením objednávky.

Zhotovené dílo se stává vaším majetkem až po řádném zaplacení. Následně dostanete všechny vaše zakoupené soubory.

Proces kreslení maskotů je rozdělen na několik úrovní: konzultaci, ladění konceptu, skečování a na finální realizaci. V ceně jsou samozřejmě zahrnuty veškeré revize, které budete žádat, ale pokud bude jedna úroveň odsouhlasena, není možno se k ní vrátit zpět. V případě, že se přece jen budete chtít vrátit k původní, odrazí se to na výsledné ceně jako vícepráce. V celkové kalkulaci je zahrnuta i neomezená licence na používání maskota, vyhrazuji si ale právo prezentovat dodané dílo ve svém portfoliu za účelem propagace vlastní značky.

FAQ placení

Můžete mi říct více o reklamním videu?

1. Detailní konzultace

Již v počátečních fázích plánování celého průběhu animace si ujasníme všechny detaily spolupráce. Začneme konzultací nad scénářem. Tento postup zkrátí realizaci projektu a díky analýze pomůže k vytvoření reklamního spotu, který zaujme vámi zvolenou cílovou skupinu.

3. Jde se animovat!

Podle osnov, které jsme si dříve vytvořili, začneme s realizací animace. Doba potřebná pro vypracování díla se odvíjí od náročnosti projektu. Záleží na počtu scén, postav, jejich aktivit, které se v spotu odehrávají a samozřejmě také celkové složitosti animace. O stavu práce budete informováni průběžně e‑mailem.

2. Sestavení storyboardu

Zkompletovaný scénář postupně rozdělím na klíčové momenty animace a na každou z těchto situací nakreslím několik skečů, abych vám lépe nastínil, jak bude konečná animace vypadat. Jakmile se tyto skeče dostanou do vašich rukou, máte příležitost se k animaci vyjádřit a  provést i větší změny. To vše ještě před tím, než se pustíme do detailnějšího zpracování vaší vize, kde by provedení zásadních změn bylo velmi nákladné.

4. Postprodukce – editace a zvukové efekty

V této fázi je již dokončen základ celé animace a na řadu přichází editace, při kterých je video postupně obohaceno o hudbu a zvukové efekty. Zkrátka vaší animaci dodáme tu správnou šťávu! Po ukončení této procedury vám odprezentuji první verzi animace. V tomto bodě máte možnost jemně doladit časování a zvukové rozložení díla, před jeho vypuštěním „do světa“.

ZDVOŘILÉ VAROVÁNÍ Jakékoli zásadní změny animace v této fázi budou brány jako práce navíc. Proto vás žádám, abyste se řádně ujistili, že jste během konzultace nad scénářem a sestavením storyboardu byli se vstupními daty zcela spokojeni.

FAQ reklamní video

Co je to ten interaktivní charakter?

Interaktivní charakter je nástroj používaný v tvorbě animovaných spotů. Jeho výhodou je i fakt, že s jeho pomocí můžete komunikovat na sociálních sítích či jiných komunikačních kanálech. Jak to tedy funguje?

Interaktivní charakter si můžete představit jako takovou digitální loutku ve spojení s algoritmem. Tu vám dokážu sestavit dle vašich představ a požadavků. Maskot bude nasnímán z více úhlů, dále mu budou vyobrazeny jednotlivé prvky těla (např. oči: když budou zavřené či otevřené, tvar úst: při vyřčení různých slabik anebo ruce: různá gesta a jejich pohyb). Po sestavení maskota v softwaru a nastavení jeho „charakteru“ dokáže maskot kopírovat vaše pohyby pomocí snímání obličeje webkamerou. Bude tedy kopírovat vaše pohyby a mimiku.

Při záznamu zvuku, tedy nahrávání dabingu maskota, bude hlas snímat mikrofon. Zvukovou stopu zpracuje software a ten následně vygeneruje pohyby úst maskota. Zmáčknutím klávesy navíc maskot udělá zadané gesto. Díky této technologii živé animace je možné tvořit videa, na kterých bude váš maskot mluvit přímo k divákům a zároveň se dokáže zrychlit produkce těchto videí, a to vše bez ztráty na kvalitě. Jednou postavený interaktivní charakter se může používat donekonečna anebo se dá ještě vylepšovat.

Jedná se tedy o jedinečný způsob, jak zaujmout vaši audienci a vystoupit z davu obyčejných příspěvků na sociálních sítích. Váš maskot bude nyní skutečně promlouvat přímo k vašim zákazníkům. Vaše prezentace tak bude unikátní a zcela autentická.

FAQ interaktivní charakter

Pojďme udělat něco skvělého!

Chcete poptat mé služby nebo se chcete na něco zeptat? Kontaktujte mě!

Upozornění
Upozornění
Upozornění
Upozornění
Upozornění
Upozornění
Super, zprávu jsem dostal. Odpověď pošlu co nejdříve, korporátní kolečko u mne nečekejte.
Matěj Halama kontakt
Super, zprávu jsem dostal. Odpověď pošlu co nejdříve, korporátní kolečko u mne nečekejte.
Matěj Halama kontakt